24 грудня 2015

«Борімося – поборемо, нам Бог помагає!»

Ось уже понад півстоліття ДНЗ «Почаївське ВПУ» є не тільки навчальним закладом, а й осередком творчості, майстернею справді непересічних талантів. Адже родинне коло училища об'єднує учнів та працівників, справжніх корифеїв, закоханих у свою справу, якіщо дня з любов'ю та наснагою втілюють в життя свої творчі ідеї та доробки.

24 грудня 2015р. в ДНЗ «Почаївське ВПУ» відбувся звітний концерт творчих колективів художньої самодіяльності під гаслом «Борімося – поборемо, нам Бог помагає!». Основна мета заходу – показати творчий потенціал всіх учасників художньої самодіяльності, рівень їхнього професіоналізму та сценічної майстерності. Розпочали звітний концерт піснею «Чом, чом земле моя» у виконанні народного хорового колективу (керів. О. Зінкевич, дир. Ф. Зінкевич). Високий рівень вокалу, багатоголосся. майстерне виконання пісень «Степ широкий», «Очі волошкові» продемонструв ансамбль народної музики. Авторський вірш «Наш край» викладача Васильків Н.П., покладений на музику Гички О.Ю., з натхненням виконав ансамбль учнів училища. Незмінними учасниками концерту є талановиті юні співаки, які радують присутніх мелодійними й запальними піснями, – О. Боднар, Ю. Каменецький, М. Сухомлин, М.Струсь, М. Струк, І.Паляниця та інші.Гучними оплесками глядачів супроводжувся  виступ Софії Філик, яка виконувала пісню «Ми українці».Присутні у залі глядачі не стримували сліз, коли учениця Валерія Кравчук декламувала вірш «Жінко, чого Ви плачите?», присвячений воїнам, що гинуть на сході України. Родзинко концертної програми став виступ Вікторії Людкевич-Барилко, у виконанні якої прозвучала пісня «Вітер буйний».На високу похвалу заслужила і композиція «Яворина», яку майстерно виконав чоловічий квартет.  «Молитва за Україну» у виконанні народногохорового колективу стала прекрасним закінченням звіту-концерту, присвяченого неньці-Україні, в обіймах якої розквітає наша Кременеччина.

Методисти обласного методичного центру Козловський І.В., Крищук М.М., Мацик С.С. привітали глядачів і аматорів сцени з наступаючим Новим роком та різдвяними святами, підкреслили активність і результативність творчого колективу закладу при участі в районних заходах та подякували за виконавську майстерність і артистизм учасникав.

Глядачі мали змогу переконатися в тому, що молодь та працівники нашого училища творчі та талановиті. Огляд художньої самодіяльності показав, що юні кухарі не тільки вміло куховарять, а й гарно співають, електромонтери поряд з мулярами вражають сценічною культурою та емоційністю виконання.

Ярмусь Т.В., Сапок Г.В., бібліотекарі ДНЗ «Почаївське ВПУ»

   

       

   

 

18 грудня 2015

18 грудня 2015р. в актовому залі училища відбувся виховний захід на тему: «Зимові народні свята. Традиції, вірування та звичаї українців». Розпочали захід майстри виробничого навчання Твардовська О.А та Осінчук Р.Д., які розповіли про народні свята, звичаї та вірування українців.

«Молитву цю прийми, щедрий дар для України для нас з небес пришли. Святий Отче Миколаю, я Тебе благаю!» - такими словами зверталися до святого учні групи №17, а також привітали всіх присутніх з Днем Святого Миколая, одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього Християнського люду. З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Вшановуючи доброго покровителя дітей, а також усіх знедолених і нужденних, ми покладаємося на його допомогу та опіку. На нього чекають мільйони дітей в усьому світі, адже окрім подарунків він приносить в кожну оселю радість, надію та любов. Дарувати любов один одному – це благо, що дав нам Господь, а навчив це робити Святий Миколай.

Учениця Побережник Ганна розповіла про жіноче свято – День Великомучениці Катерини, яке відзначається 7 грудня. Дослідники християнських вірувань вважають, що в давнину це було свято дівочої долі, але згодом церква пов`язала його зі святою Катериною. З історією походження інших грудневих свят – свято Андрія Первозванного, Великомучениці Варвари, преподобного Сави ознайомили учні групи №17, а також читали вірші, новорічні привітання. Учасники заходу побажали всім присутнім, щоб збувалися їхні заповітні мрії та бажання, щоб свята святкували в родинному колі, з друзями та у доброзичливих компаніях.

   

01 грудня 2015

Українські діти потребують захисту. Найменші громадяни мають права які держава у своїй конституції зобов’язалася виконувати.Оцінка ситуацій у сфері захисту прав дитини в Україні постійно здійснюється державними структурами.

«Хочеш жити в правовому суспільстві - почни з себе, дізнайся більше про свої права!», - такими словами розпочала свій виступ Іванушко Д. С.

1 грудня провідний спеціаліст Служби у справах дітей Кременецької РДА у ДНЗ «Почаївське ВПУ» провела акцію «16 днів проти насильства». Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросподівань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН.

Іванушко Д.С. розповіла про те, що ніхто не може примусити робити дитину те, що їй неприємно чи може завдати шкоди. Проте, це не звільняє дитину від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки чи держава несуть відповідальність за те, щоб дитина виросла освіченою, працелюбною та відповідальною людиною – це записано в Конвенції про права дитини. Працівник служби ознайомила учнів із правами дитини, а також розповіла про організації, в які може звернутися учень за захистом свої прав: «Є люди, які тобі допоможуть. Ти можеш звернутися в службу у справах дітей, до психолога, або до дорослого, якому ти довіряєш і який тебе не зрадить»

Цього ж дня учням училища показазали відеофільм до Міжнародного Дня проти СНІДу. Медпрацівник закладу Пашко Н. І. провела з учнями бесіду: «СНІД! Не залишимось байдужими.», в якій ознайомила з шляхами передачі вірусу, статистикою захворювання, а також організувала виставку стінгазет та плакатів про СНІД.

 

23-27 листопада 2015       

 

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій. Так, були різні війни, коли люди гинуть, захищаючи свою Батьківщину від ворогів, катастрофи, які забирали життя людей. Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потяга, виверження вулкану – це дуже болісно. А коли люди гинуть від голоду – це зовсім жахливо. Особливо – голоду, який створили навмисно.

З 23 по 28 листопада 2015р. у ДНЗ «Почаївське ВПУ» було вшановано   пам'ять жертвам голодомору 1932-1933 рр.

В приміщенні училища оформлено куточок до Дня пам яті жертвам масового штучного голоду.

 

Ці жахливі сторінки нашої історії спланував радянський уряд з метою придушення українського визвольного руху і вимирання селян. Щоб наглядно описати учням ці трагічні події, викладачі суспільних дисциплін показали відеофільм: «Голодомор 1932-33рр. Геноцид українського народу».

25 листопада  було проведено відкрите методичне засідання на тему: «Кривава ціна українського  хліба 20-30-их років ХХ ст.».  Виступила з доповіддю голова методкомісії Токар В. Е., яка презентувала дослідження західних журналістів та істориків, явищ і фактів штучного голодомору на теренахУкраїни. Їх називали  «люди правди», бо ціною власної свободи і життя вони проникали  в СРСР (було заборонено в’їзду  іноземцям) і збирали матеріали  про голодні 1932-33роки. Доповнила виступ методист  Федорук Н. А., яка подала відомості про тих іноземців, що слугували раданській владі й надавали  світу неправдиву інформацію про голодомор.  Про демографічні зміни  в регіонах України доповідала викладач географії Васильків Н.П.  Наведені цифри зниження росту населення України: до 1932-33рр. дані становлять 32,8%, а за переписом 1936р.  спад чисельності жителів  - 26, 8%.

Викладач також провела інформаційну годину про голодомор 1932-33рр. як геноцид нації. Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам ять жертв масового винищення людей. 

 

Викладач історії Ярославіцька Л.В. завершила засідання на емоційному рівні. Творчий підхід до цієї болючої теми педагог розкрила  у поетичних рядках, декламуючи вірші та уривки з творів. Під керівництвом Ярославіцької Л.В. пройшла відкрита виховна година  в актовому залі училища на тему: «Запали свічу пам’яті». Задіяні у дійстві учні 24 групи,  які показали свої творчі здібності, відтворили правдиву історію українського народу.

  

 

 

        

26 листопада 2015

 

 

 

23-27 листопада 2015

З 23 11 по 27 11 2015р в Державному навчальному закладі проходив тиждень по професії кондитер .

 У рамках тижня працівникам та учням закладу було цікаво відвідати урок майстра виробничого навчання Ковальської Раїси Іванівни, що проводився в групі №35 на тему: «Приготування дріжджового тіста та виробів з нього.»

 

  

Також педагогічні працівники по професії кондитер підготували виставку методичних розробок . Своїм педагогічним досвідом ділилися: майстри виробничого навчання Лесик Любов Афанасівна , Осінчук Раїса Дмитрівна, Войтко Марія Радіонівна ,  Побережник Марія Францівна, Мельничук Наталя Василівна,Ковальчук Олена Романівна, Твардовська Ольга Аніфатівна , Ковальська Раїса Іванівна та викладач професійно – теоретичної підготовки Сухомлин Тетяна Михайлівна.

Заходом у якому приймали участь усі групи по професії кухар, кондитер, офіціант, бармен та їх наставники, звичайно є благодійна ярмарка.

«Щоб по справжньому творити благо , потрібно бути вільним від егоїзму.» - провило , якого дотримувалась Мати Тереза. Благодійні акції мають багато різних форм.  Справжня благодійність починається з бажання творити добро, допомогти. З бажанням допомогти, організовували благодійну ярмарку і учні та працівники нашого навчального закладу. До організації Благодійної ярмарки підійшли творчо . Учні кожної групи обговорювали , що потрібно готувати, як оформляти та продавати.  На ярмарку були представлені кулінарні вироби учнів, які засвідчували високу майстерність майбутніх працівників сфери ресторанного сервісу. Відвідали нашу ярмарку  представники НМЦ ПТО у Тернопільській області:   заступник директора  Дзюблюк В.П. та методист Жилан О.М. а також учасники обласної методичної секції  сільськогосподарського  виробництва та автотранспорту

  Відвідувачам та гостям ярмарки були представлені витвори кулінарного та кондитерського мистецтва, які  швидко розкупили. Усі зароблені кошти були передані учасникам АТО.

  

  

  

  

         

 

 

 

 

20 листопада 2015

         20 листопада у бібліотеці ДНЗ «Почаївське ВПУ» відбувся виховний захід «Шкідлива їжа. Що ми їмо?».

Їжа займає вагоме місце у житті кожного з нас, є джерелом енергії для життєдіяльності. Для того, щоб гарно вчитися , займатися спортом, відпочивати з друзями, гратися тощо нам потрібна енергія, яку ми черпаємо з продуктів харчування.На перший поглядпроцесспоживанняїжі є для нас звичною, буденною справою. Та цетільки на першийпогляд.

Яких тільки продуктів немає на полицях наших магазинів.Але чи всяка їжа, яку ми споживаємо, є корисною?Найчастіше під яскравими упаковками ховаються продукти-вбивці, які при регулярному вживанні (і в великих кількостях) здатні завдати організму непоправної шкоди. Все «смачненьке» насичене штучними барвниками, консервантами і емульгаторами.

Яка ж їжа в світі сама шкідлива? У чомуполягаєїївбивча дія для нашогоорганізму? Яка на цейрахунокіснує статистика?  Працівники бібліотеки Ярмусь Т.В. і Сапок Г.В. разом із учнями групи №32 за спеціальністю «Кухар.Офіціант .Бармен» розказали про топ-10 найшкідливіших продуктів харчування. Учні також привели деякий список брендів сучасного ринку харчування, серед яких виявлені Е-элементи, що представляють небезпеку для життєдіяльності людини.

Ведучирозмову про корисну і шкідливуїжу, вартозгадати про те, що ми українці. Україназдавна славиться своєюгостинністю, багатою і смачною кухнею. Борщі та пампушки, паляниці й галушки, вареники й ковбаси, печеня й напої з фруктів і меду відомі далеко за межами України. Учні групи № 32 разом із майстром виробничого навчання Гусляк М.М. приготували різноманітні смаколики української кухні та пригостили ними усіх присутніх на заході.

Цей захід дав змогу розширити знання учнів про шкідливу їжу та її негативний вплив на здоров'я дорослих і дітей, виховувати культуру споживання їжі, інтерес до традиційного харчування українців та бережливе ставлення до власного здоров'я ще з раннього дитинства.

 

16-20 листопада 2015

         З 16 по 20 листопада в ДНЗ «Почаївське вище професійне училище» проводився тиждень предмету «Фізичне виховання», в програму якого увійшли змагання з футзалу, настільного тенісу, гирьового спорту та шахів. Метою даного заходу є :

- формування свідомого ставлення до занять спортом; 

- плекання у спортивної молоді позитивних і вольових рис характеру: цілеспрямованості, наполегливості, терпеливості, працелюбства, витривалості, впевненості в собі, рішучості, сили волі та сили духа, психології переможця; 

- патріотичне, моральне та громадянське виховання учнівської і студентської молоді на позитивних прикладах українського і світового спорту, формування мотивації до здорового способу життя.

         Уже з самого початку усі мали змогу переконатися, що юні спортсмени старанно готувалися до змагань, приймали активну участь.Усі вони добре розуміли, що мета даного заходу полягає не так у визначенні переможця, як у прагненні щоб спорт став частиною життя кожної людини й надалі розвивався та поширювався серед молоді. Лише нещодавно визначилися переможці, а юні прихильники фізичної культури та спорту уже з нетерпінням чекають нових змагань.

         Спортивно-масові заходи видалися на славу- такої кількості малої ракетки спортивний зал ще не бачив. Найнапруженіший момент настав перед оголошенням підсумків.

         I місце з настільного тенісу зайняв Панчук Марк (12 група), II- Плетюк Андрій (19 група), III- Солецький Василь (31 група).

Любителі футзалу місця розподілили таким чином: I місце- 32 гр., II- 21 гр.,III місце-31 гр.

         Третім етапом конкурсу став гирьовий спорт, оскільки ДНЗ Почаївське ВПУ багате сильними хлопцями. Найсильніший з них Сапок Олег (42 гр.) зайняв I місце, Гайдук Степан (32 гр.) –II місце, Лящук Андрій (35 гр.)- III місце.

         У змаганні з армреслінгу на ліву та праву руку переміг Гайдук Степан (32 гр.), II місце- Лящук Андрій (35 гр.), III місце- Марчук Олег (30 гр.) та Сухомлин Михайло (33 гр.)

         Організатори і суддівська колегія - викладачі фізичного виховання Кутефа Л.А., Оскалюк О.А., Жилюк О.І. на чолі з керівником фізичного виховання Руцьким П.М. доклали максимум зусиль для належного проведення спортивно-масових заходів. Кутефа Р.А. прочитала лекцію «Олімпійці твої, Україно» про історію Олімпійського руху в Україні та відомих призерів Олімпійських ігор. Була організовавна виставка книг і статей на спортивну тематику.

         На основі результатів змагань було сформовано команди з настільного тенісу і футзалу для участі в районних та обласних змаганнях. Переможці отримали грамоти.

 

12 листопада 2015

Відкритий урок «Соціально-психологічна драма «Украдене щастя». Фольклорна основа твору.

Соціально-психологічний конфлікт у творі, зображення долі героїв.

(18 група, викладач Мельничук О. Ф.)

  

  

 

 

10 листопада 2015

Конкурс читців патріотичної поезії.

І місце - Сімако Віолета - 28 група.

ІІ місце - Деркач Жанна - 14 група.

ІІІ місце - Кобилянська Марія - 35 група.

09 листопада 2015

Викладачі та учні училища написали диктант національної єдності

09 листопада 2015

Щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця українці відзначають День української писемності та мови. З нагоди цього свята у ДНЗ «Почаївське ВПУ» відбувся відкритий виховний захід «Мова моя українська..», підготовлений учнями 12 групи. Говорили про проблеми побутування рідної мови в українській державі , читали вірші, співали пісень. Голосними аплодисментами оцінили глядачі акторські здібності учнів Філозова Вадима та Монастирецької Інни в інсценізації уривка «Наталки Полтавки» І. Котляревського. У залі протягом усього заходу панував святковий настрій.

   

План тижня української мови та літератури

9.11 – відкрита виховна година «Мова моя українська…» (12 група, класний керівник Левчук В. Г.)

10. 11 – конкурс читців патріотичної лірики

11. 11 – олімпіада з української мови та літератури

12. 11 – відкритий урок «Соціально-психологічна драма «Украдене щастя». Фольклорна основа твору.

Соціально-психологічний конфлікт у творі, зображення долі героїв.

(18 група, викладач Мельничук О. Ф.)

13.11 – I етап Міжнародного конкурсу української мови ім. П. Яцика

 

05 листопада 2015

          Хеловін – одне з найдавніших свят, якому кажуть, не менше 2-ох тисяч років. Дивне, не зрозуміле для нашого менталітету свято, яке своєю історією сягає сивої глибини віків. Воно лякає, бентежить і водночас вабить своєю безпосередністю. Для учнів нашого закладу - це не просто вшанування традицій англомовних країн, а ще один привід весело провести час разом, порозважатись, попрактикуватися в спілкуванні англійською. Святкують його у Великобританії, Ірландії, США, Канаді. З кожним роком воно набуває популярності і в Україні. 5 листопада  учні ДНЗ «Почаївське ВПУ» приєдналися до прихильників цього свята і влаштували справжню костюмовану вечірку. Згідно традицій цього свята усі присутні, у тому числі й ведучі, були одягнуті в костюми. Таке «перевтілення» не могло не вразити учасників заходу.

         Під час святкування учні дізнались цікаві факти з історії свята, його традиції та особливості. Крім знайомства з історичними цікавинками, учні взяли участь у різноманітних конкурсах і змаганнях та театралізованих постановках. По закінченню вечірки власники найкращих костюмів отримали сертифікати та подарунки. Вечір був наповнений чарівним настроєм та непередбачуваною атмосферою.
         Це свято запам’ятається нам надовго. Сподіваємося, що воно стане для нас традицією, адже ми святкували його вперше.

   

 

 

 

21 ЖОВТНЯ 2015

Відбулися загальноучилищні батьківські збори.

 

 

04 ЖОВТНЯ 2015

Поїздка у Закарпаття

З 2.10 по 4.10.2015 року дирекція училища та профспілковий комітет зробили чудовий подарунок педколективу : екскурсію на Закарпаття.

Маршрут пролягав через перевал у Карпатах до міста Берегове, котре вразило нас своєю двомовністю, бо більшість населення цього міста етнічні угорці. Затишне мальовниче містечко приваблює туристів своїми термальними джерелами, у яких ми також мали змогу побувати. Унікальний басейн під відкритим небом подарував нам щиру насолоду.

Далі ми потрапили у старовинний Ужгород, відвідали знаменитий Ужгородський замок, доторкнулися до історії, відчули її подих. У цей же день ми потрапили до чудернацького музею «Деця у нотаря», отримали веселий настрій від дотепних експонатів.

А потім піднялися у гори і потрапили у екзотику, у ще один популярний вид відпочинку: купання у чанах з гарячою водою, що підігрівалась знизу чана дровами, за метр від чана протікала кришталево чиста гірська річка,у котру ми, розімлілі, занурювалися, подарували нам відчуття казки. Емоції вирували, омолодіння на очах відбувалося. Завершилась казка трапезою з угорських страв та смачного вина. Хоча вино у цей чудовий день ще не закінчилося. По дорозі до Берегового ми потрапили на дегустацію вин до знаного винороба.

Завершилась екскурсія поїздкою у замок «Паланок», що біля міста Мукачево. Ще одна історична перлина, з надзвичайно цікавою архітектурою, експозиціями та памятками.

Сприяли піднесенню чудова погода, запашна кава, смачнючі тістечка, атмосфера тепла та доброзичливості.

Враження залишились найкращі, щира подяка організаторам і побажання надалі підтримувати таку гарну традицію та дарувати нам радість.