ОВИНИ_2024

24 квітня 2024 р

24 квітня молодь усього світу відзначає своє свято – Міжнародний день солідарності молоді
Міжнародний день солідарності молоді відзначається щорічно з 1957 року за рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді. У зв’язку із цією датою 24.04.2024 р. практичним психологом ДНЗ «Почаївське ВПУ» Ольгою Людкевич  було проведено тренінгове заняття для учнів  групи №34 на тему "Разом ми – сила!" спрямоване на формування сприятливого психологічного клімату в групі, покращення взаємодії між собою, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функцій у групі, розвиток уміння працювати в команді.
Сьогодні молоді люди, безумовно, набагато сміливіше попередників у відстоюванні своїх прав і поглядів.
Стрес, розлука з рідними, втрата житла не зламали українську молодь, під час війни молоде покоління стало ще більш солідарним, об’єднаним спільною ідеєю жити у вільній, незалежній країні. Наразі молоді люди волонтерять, служать у Збройних Силах України, навчаються та працюють, донатять, розробляють концепції відбудови України, вони готові робити все, щоб наблизити нашу перемогу та допомогти Україні вистояти та відновитися.

 


 

 

 

 

 

22 квітня 2024 р

Щорічно 22 квітня відзначається  Міжнародний День Землі. Головне в цей день привернути увагу до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного, замислитися про те, що нас оточує прекрасна планета Земля, яку потрібно зберегти для майбутніх поколінь, тому що результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування. 
В нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів спрямованих на інформування учнів про проблеми навколишнього середовища. Учні взяли участь у екологічній вікторині про планету Земля, переглянули фільм і цікаві факти про Землю, представили екологічні стінгазети.

 

 

 

 

 

19 квітня 2024 р

Проведено бінарний урок з предмета «Технології»  на тему: «Природоохоронні технології. Екологічний моніторинг. Технології переробки побутових відходів». Вчитель Почаївської ЗОШ Наталія Крамарук підготувала цікаву лекцію та презентацію по даній темі. Викладач ВПУ Віта Токар організувала проведення практичної роботи – проєкту «Збережемо річку» (« Чистий берег» ).  
Група була поділена на підгрупи, кожна з них з ентузіазмом працювала над проєктом.   По завершенні завдання підгрупи звітувались та робили самоаналіз виконаної роботи.  Учні записували словник нових термінів у вигляді таблиці. Також, викладачі запропонували їм виконати творче завдання – описати ланцюжок виробництва і утворення відходів на кожній ланці.

 

 

 

 

17 квітня 2024 р

Юнаки ІІ-ІІІ курсів пройшли навчальні стрільби з автомата Калашнікова на базі Кременецької військової частини.

 

 

 

 

 

 

11 квітня 2024 р

З метою реалізації завдань Національного плану управління відходами до 2030р. у ДНЗ «Почаївське ВПУ» 11 квітня у бібліотеці навчального закладу 
учням групи №18  було запропоновано переглянути відео-презентацію на тему: «Відходи  упаковки,  норми рециклінгу, збирання та сортування ». Бібліотекар Тетяна Ярмусь розповіла про державні шляхи регулювання відходами, переробку макулатури в Україні, споживання та утилізацію пакувальних матеріалів у різних країнах світу. Учні ознайомилися із виробництвом біопакетів, економічними аспектами переробки упаковок,  а також висловили свої пропозиції  стосовно даного питання. 
 Такі діалоги сприяють вихованню в підростаючого покоління культури поведінки щодо сортування сміття  з метою збереження довкілля  своєї місцевості.

 

 

 

 

29 березня 2024 р

29 березня проведений бінарний урок: іноземна мова за професійним спрямуванням та виробниче навчання з професії «Офіціант» на тему «Обслуговування відвідувачів у торговому залі». Організатори заходу: викладач іноземної мови Лихва О.М., майстер виробничого навчання Дубовкіна Р.В. Педагоги та учні групи №22 вирішували проблемні та виробничі ситуації у формі рольової гри, розкрили сучасні технології сервірування столу та обслуговування клієнтів.
Сучасному фахівцеві будь-якого рівня для професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці недостатньо володіти лише професійними компетентностями, а знання іноземних мов є невід'ємною складовою. 

 

 

 

 

 

 

24 березня 2024 р

 

Турнір з волейболу
23-24 березня 2024р. на спортивній базі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т.Г.Шевченка відбувся турнір з волейболу, присвячений пам'яті Героя України та Майдану Олександра Капіноса. Приймало участь 9  команд Кременецького району, в тому числі ДНЗ «Почаївське ВПУ».  Юнні волейболісти успішно виступили, набрались досвіду і підготувались до наступних змагань першості району серед учбових закладів Весна -2024, які відбудуться 4-5 квітня 2024р. 
Дякуючи нашим Збройним силам України ми можем приймати участь у цих спортивних заходах. Слава Україні! Слава ЗСУ! 

 

 

 

20 березня 2024 р

 Засідання гуртка «Єдність» з метою реалізації стратегії комунікації з питань  європейської інтеграції  України на період до 2026 р. Члени гуртка виступили з доповідями на тему: «Шлях до ЄС : Євроінтеграція України крок за кроком». Керівник гуртка Токар В.Е. ознайомила учнів з угодами між Україною І ЄС 2014 р.; з чинною угодою про асоціацію від 01.09.2017 р. та рішеннями  Євроради й Єврокомісії  2022, 2023рр. про переговори щодо вступу України в Євросоюз.

 
 

 

18 березня 2024 р

Для виконання завдань Національного плану управління відходами до 2030 р. у ДНЗ «Почаївське ВПУ» майстер виробничого навчання за професією: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів категорії  С1» Ваврикович С.В. провів екзистенційно важливу для кожного з нас інформативну бесіду-зустріч на тему: «Переробка та відходи сільського господарства». Презентаційне напрацювання на зазначену тему було цікавим, змістовним до пізнання та інформуючим враховуючи інноваційні підходи до вивчення питання вторинності існуючого і створеного людиною і для людини. Свою зацікавленість даним питанням учні, як учасники даного дійства, проявили в активному діалозі і висловленні персональних думок.


 

 

 

18 березня 2024 р

Всесвітній тиждень грошей


Цього року з 18 по 24 березня в Україні буде відзначатися Всесвітній тиждень грошей (англ. Global Money Week 2024), у якому щороку беруть участь більше ніж 100 країн світу. Офіційна тема Global Money Week у 2024 році - “Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнєˮ.
До Дня грошей у ДНЗ «Почаївське ВПУ» 14 березня цього року викладач професійно-теоретичної підготовки Світлана Стрельчук провела пізнавально-виховний захід з учнями 28 групи у вигляді економічного батлу на тему "Не в грошах щастя, а в їх кількості!".
Основна мета цього заходу - дізнатися більше про гроші та заощадження, про те, як заробляти, управляти власними фінансами, закріпити знання з фінансової грамотності. Гроші супроводжують людину багато сторіч і відіграють у житті важливу роль. Все крутиться навколо грошей – увесь світ! А тому, учні із задоволенням продемонстрували своє логічне мислення, гарні знання та загальний світогляд щодо історії грошей та валют світу, вміння працювати в команді, а також лідерські якості капітанів, що дозволило розважитися та отримати усім задоволення від гри. Поговорили також і про те, як слід ставитися до грошей, щоб вони були нашими помічниками, а не господарями.

 

 

 

 

 

 

15 березня 2024 р

Звітний концерт творчих колективів художньої

самодіяльності під гаслом «Герої не вмирають».


Незважаючи на те, що в країні війна, працівники ДНЗ «Почаївське ВПУ» не опускають рук, а намагаються сповна виконувати  свою виховну функцію, нести людям світло знань, повагу до культурної спадщини нашого народу.  
15 березня 2024р. в актовому залі училища відбувся звітний концерт творчих колективів художньої самодіяльності під гаслом «Герої не вмирають». У фойє закладу було оформлено виставу – реквієм,  присвячена пам'яті героїв нашого міста: Олександра Зубкевича, Ігор  Магуса,  Віктора Присяжнюка,  виставку творчих робіт учнів училища, а у бібліотеці – до 210-ї  річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.     
  Хвилиною мовчання учасники концерту та глядачі вшанували пам’ять загиблих воїнів у визвольній війні, яку росія розв’язала проти народу України. Розпочали звітний концерт гімном ОУН «Зродились ми великої родини» (керів. О. Зінкевич,  дир. Ф.Зінкевич).  Глядачі отримали чудову насолоду від сольних виступів учнів Катерини Сороки, Вікторії Людкевич, Мар'яни Барей.  Жоден присутній у глядацькій залі не залишився байдужим до професійного виконання майстром виробничого навчання Анатолієм Залущинським пісні «Небесна сотня». Проникливими та актуальними були слова пісень «Нас весна не там зустріла» у виконані учнівського квартету та  «Мить» - дует Катерини Сороки та Олександра Форманюка. Високий рівень вокалу, майстерне виконання пісень «Гей, була в мене коняка» та  «Ой зійшла зоря вечоровая» продемонстрував ансамбль випускників групи №29.
На звітний концерт завітали методити НМЦ ПТО у Тернопільській області Козловський І.В. та Мацик С.С., які відмітили високий професійний рівень всіх учасників концерту, подякували за виконавську майстерність і артистизм учнівської молоді.
У віршованих творах та піснях звітний концерт  відобразив багатство української душі та запалив серця глядачів  надією та оптимізмом на майбутнє життя у рідній, охопленій боротьбою за свободу, державі.


 

 

 

12 березня 2024 р

З метою реалізації завдань Національного плану управління відходами до 2030 р. у ДНЗ «Почаївське ВПУ» майстер виробничого навчання за професією: «Адміністратор; агент з організації туризму; покоївка» Кравець В.А. провів інформативного змісту бесіду-зустріч з учнями ІІ курсу зазначеної вище професії. Учням було запропоновано переглянути відео-презентацію на тему: «Переробка батарей і акумуляторів без шкоди для навколишнього середовища». По завершені перегляду учні жваво обговорювали побачене і почуте коментування до презентації від майстра виробничого навчання. Інформативний контент даної зустрічі був багатофункціональним і перспективно планованим, адже раціональні висновки зроблені учнями нестимуть на близьку перспективу позитивне сприйняття другого життя використаних речей і дбайливе ставлення до всього оточуючого. 


 

 

 

 

 

08 березня 2024 р

Літературна вітальня
«Любові пам'ять незабутня…
 Кохання в житті Т.Г.Шевченка»
 8 березня 2024р. – 210 років  від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди 6 березня у читальному залі бібліотеки ДНЗ «Почаївське ВПУ» було проведено виховний захід «Любові пам'ять незабутня… Кохання в житті Т.Г.Шевченка». Бібліотекар Тетяна Ярмусь розповіла учням про особисте життя відомого митця, його прагнення до простого людського щастя мати дім та родину. Учні групи №34 мали змогу переглянути короткі відеофільми: «Музи Шевченкового генія», «Історія кохання Варвари Рєпніної до Тараса Шевченка» про стосунки письменника із жінками. Учениці Марта Мандзюк, Єлизавета Сорока, Олександра Господарисько, Юлія Сімора  продекламували поезії  «Ми вкупочці колись росли», «Г.З.»,  «Ликерії на пам'ять», «Якби з ким сісти хліба з'їсти»  в яких Кобзар згадував про свої почуття. Проте не судилося Тарасові Шевченкові продовжити свій родовід у наступних поколіннях. Кохання поета та його любовна лірика допомогла глибше розкрити сутність Кобзаря.

 

 

 

 

 

29 лютого 2024 р

Урочиста лінійка присвячена випуску  учнів групи №29.
29 лютого 2024р. у  ДНЗ «Почаївське ВПУ»  відбулося вручення дипломів для випускників – учнів групи №29 з професії: ««Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва(категорії А1, А2, В1, В2, В3), слюсар з ремонту сільськогосподарських  машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорія С1» . На урочистій  лінійці, яка відбулася в актовому залі навчального закладу, від керівного складу, викладачів  та учнів проголошені слова привітання  та настанов на подальше самостійне життя. Виконуючий обов'язки директора училища Руслан Іськов вручив випускникам дипломи та привітав із закінченням навчання. Гарного настрою всім присутнім додали музичні композиції:  «Мить» у виконані  дуету Катерини Сороки та Олександра Форманюка;  «Серце плакало»  - Мар'яна Барей.  Випускники групи №29 подарували  пісню «Ой зійшла зоря вечоровая».
У цей день хочеться побажати всім миру, здоров'я та успіхів у всіх починаннях.

 

 

 

21 лютого 2024 р

Виховний захід на тему: «Герої не вмирають…»


                                                                               Герої такі не вмирають,
                                                                                Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам'ятають
На небі й на рідній землі!


21 лютого в актовому залі ДНЗ «Почаївське ВПУ» пройшов виховний захід на тему: «Герої не вмирають…», приурочений вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні, загиблих воїнів ЗСУ. Вони пожертвували своїм життям і продовжують віддавати найцінніше в боях з агресією росії заради процвітаючої європейської держави України. Метою даного заходу є вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні,  виховання в молодого покоління патріотичної свідомості, бажання стати гідним громадянином України.

  

 

 

 

20 лютого 2024 р

Квест  «Моя Україна»
У рамках проведення тижня національно-патріотичного виховання відбувся квест  «Моя Україна», де учні виконували завдання пов'язані з історією, культурою, символікою нашої держави. Виконавши завдання учасники гри віднайшли кодове слово «Перемога».
  

 

 

 

 

16 лютого 2024 р

Майстер-клас з першої допомоги
 для студентів ДНЗ "Почаївське ВПУ" провели інструктори Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України та Кременецька Районна Організація Товариства Червоного Хреста України .
 Учасники майстер-класу дізналися про алгоритм дій, які необхідно виконати при станах, які можуть загрожувати здоров'ю та життю людини:


 -алгоритм надання першої допомоги;
 -зупинка зовнішньої кровотечі;
 -серцево-легенева реанімація;

 -перша допомога при ранах, опіках, отруєнні тощо.


 Навчайтеся першій допомозі, може саме ваші знання та вміння у небезпечній ситуації, врятують людині життя.

 

 

 

06 лютого 2024 р.

Товариські матчеві зустрічі з волейболу.
В рамках  підготовки до спортивно-масових заходів серед учнівської  та студентської молоді «Пліч-о-пліч» 6 лютого у спортивному залі ДНЗ «Почаївське  ВПУ» відбулись товариські матчеві зустрічі з волейболу серед навчальних закладів Кременецького району. Приймали участь: ДНЗ «Почаївське ВПУ», Лідихівська ЗОШ, Почаївський опорний заклад, Кременецький Волинський ліцей ім.Нестора Літописця. Ігри пройшли у спортивній безкомпромісній боротьбі. Третє місце виборола команда училища, друге місце – Волинський ліцей, переможцем стала команда Лідихівської ЗОШ.
Дякуючи нашим збройним силам ми можемо проводити ці заходи. Слава Україні!

 

 
 

 

 

 

05-09 лютого 2024 р.

День безпечного Інтернету
З метою створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту учнівської молоді від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі у ДНЗ «Почаївське ВПУ» упродовж 05-09 лютого 2024 року до Дня безпечного Інтернету було організовано й проведено цикл заходів для учасників освітнього процесу.
Учні провели мозковий штурм «Про користь Інтернету», перерахували загрози в Інтернеті, назвали правила користування Інтернетом, переглядали презентації «Правила інформаційної безпеки під час війни» та «IT під час війни», створювали малюнки на тему «Я-за безпечний Інтернет» за допомогою графічного редактора, ділилися своїми пригодами в мережі інтернет.
Найактивнішими учасниками цього року стали учні 18, 14 та 28 груп.

  

 

 

29 січня 2024 р.

Пам'ятай подвиг героїв Крут


29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.
29 січня у ДНЗ «Почаївське ВПУ» відбулася інформаційна лінійка з нагоди відзначення 106 річниці подвигу Героїв Крут. Також учні  групи №34 провели урок – реквієм «Пам'ятай подвиг героїв Крут». Під час заходу відбулась демонстрація фільму «Крути 1918».  У бібліотеці навчального закладу відбулася тематична виставка «День пам'яті Героїв Крут».
Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».

 

 

 

 

 

12 січня 2024 р.

    Одним з індикаторів якості освітньо-професійної програми є співпраця навчального закладу з підприємствами, організаціями та установами, діяльність яких безпосередньо пов’язана з тією чи іншою спеціальністю.
     В рамках  освітніх програм, за якими навчаються здобувачі освіти, ДНЗ«Почаївське ВПУ» налагоджує відповідні двосторонні відносини з Почаївським історико-художнім музеєм.
     В рамках цього співробітництва на методичному засіданні педагогічних працівників ДНЗ «Почаївське ВПУ» спільно з науковими працівниками Почаївського історико-художнього музею, що відбулося 12 січня 2024 року було зосереджено увагу на питанні «Туристичні можливості нашого краю».
    Значимість цієї співпраці, перш за все, полягає у практичній спрямованості науково-дослідної, навчально-методичної, культурної і виховної роботи здобувачів професійної освіти й педагогічного персоналу за спеціальністю «Агент з організації туризму». Крім того, планується запрошувати учнів в Почаївський історико-художній музей  для проведення екскурсій   у рамках таких освітніх програм як «Туристичне краєзнавство», «Історія туризму» презентацій виставок.                    Разом з тим, здобувачі професійної освіти, які навчаються за освітньою програмою «Агент з організації туризму» можуть використовувати музей, як базу для проходження практики.Тому що, сучасний музей  це не просто культурний простір, це безліч можливостей для просвітницької та освітньої діяльності. Це й не дивно, адже саме музеї мають неабиякий потенціал як додаткове чи навіть альтернативне джерело інформації. А що як навчальний заклад та музей розвиватимуть активну співпрацю?
    Адже музеї мають неймовірний педагогічний потенціал, який варто використати! Музейна педагогіка допоможе розвивати емоційний інтелект, формувати світогляд та розвивати творчі здібності. Музей – це зручний майданчик для реалізації сміливих ідей, проєктів, проведення цікавих уроків і не тільки.
   Музейний урок дає надзвичайні можливості в сфері формування художньо – естетичної культури учнів, дає можливість реалізувати інтегровані підходи у ході вивчення певних тем, збагаченню знань учнів, формуванню культури поведінки в музеї.
    Музейні експонати впливають водночас на інтелектуальні й емоційні процеси розвитку учня, а кожна експозиція є своєрідним транслятором через предмети знань, навичок, суджень, оцінок і почуттів, сприяючи формуванню особистісного ставлення учня до цінностей культурної спадщини, її естетичному вихованню та розвитку креативного мислення.
    Учні отримують задоволення від спілкування «живим» матеріалом, вчаться мислити, слухати, спостерігати й вести діалог, послуговуючись науковою історичною термінологією. У цьому процесі визначальну роль відіграє творча співпраця вчителя і музейного співробітника, які володіють елементами педагогічної техніки в управлінні діяльністю учнів у ході їхнього розвитку, виховання і навчання.  Під час засідання було звернено увагу питанню розвитку туризму нашого регіону. Виявлення   та дослідження важливих історичних місць в сільській місцевості,  зеленого та велотуризму.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 січня 2024 р.

11 січня відбулося засідання методичної комісій педагогічних працівників з професій харчової промисловості на базі Громадської організації «Центр дослідження і відтворення Волині». 
https://history.rayon.in.ua/topics/387580-ladomiriia-chim-vrazhae-etnopark-u-radivilovi
Програма засідання

11.00 – 11.10 Зустріч учасників засідання
11.10 – 11.30 Знайомство із Громадська організація «Центр дослідження і 
                       відтворення Волині»
11.30 – 13.00 Презентації учасників:
         Сухомлин Т.М. М’ясні страви для ЗСУ.
         Дубовкіна Р.В. Напої для ЗСУ. Презентація напою «Байрактар».
         Процюк Л.Є. Народні антивірусні засоби для ЗСУ.
         Томашевська А.І. Презентація: «Сало та його різновиди, як джерело енергії для воїнів ЗСУ».
13.00 – 13.30 Дегустація.
13.30 – 14.00 Обговорення.
14.00 – 16.00 Екскурсія.

 

 

 

 

 

 

 

10 січня 2024 р.

10 січня психолог училища Людкевич О.М. провела тренінг для педагогічних працівників «Повір у себе». 
Мета : збереження психічного здоров'я педагогів, актуалізація процесу позитивної  самоперебудови та зміцнення психологічного мікроклімату педагогічного колективу.
Завдання : 


1.    Сприяти формуванню позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини, розвивати позитивне мислення;
2.    Формування уміння працювати в команді та навчитися будувати відносини з колегами на основі поваги і довіри;
3.    Актуалізувати особистісний потенціал учасників для самовдосконалення, саморозвитку;
4.    Формувати навички саморегуляції в стресових ситуаціях, зняття психоемоційного напруження. 


 

  

 

 

 

09 січня 2024 р.

9 січня проведено відкрите засідання методичної комісії викладачів словесності та суспільно-гуманітарних дисциплін.
Під час засідання були розглянуті наступні питання:


1. Діагностика моніторингу якості знань та аналізу успішності здобувачів освіти у I семестрі 2023-2024 н.р.
2. Аналіз якості участі здобувачів освіти та викладачів у різноманітних конкурсах та олімпіадах.
3. Обмін досвідом викладачів методичної комісії набутих нових умінь та навичок (виступи, майстер-класи, онлайн – вебінари).
4. Шляхи поліпшення роботи викладачів суспільних дисциплін в умовах змішаного навчання з метою підвищення знань, вмінь, навичок учасників освітнього процесу.

 

Левчук В. Г.  виступила з доповіддю «Інтерактивні методи навчання на уроках української літератури» та розповіла про ті прийоми, які застосовує на своїх уроках під час роботи з текстами; ознайомила присутніх з лексичними та граматичними вправами, які доречно використовувати під час контролю читання чи аудіювання.
 Токар В.Е.  ознайомила з особливостями використання сторітелінгу на уроках історії.
Ярославіцька Л.А. поділилася досвідом з проблеми «Використання традиційних та інноваційних педагогічних технологій навчання на заняттях історії».

 

 

 

 


 

 

08 січня 2024 р.

Відкрите засідання методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін на якому розглядалися наступні питання:


•    Аналіз виконання навчальних планів та програм за I семестр 2023-2024 н.р.
•    Аналіз проведення ПКР за I семестр. Аналіз результатів навчальних досягнень учнів.
•    Звіт про роботу методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін за І семестр 2023-2024 н.р.
•    Обмін досвідом роботи над методичною проблемою педагогів МК.
•    Різне.


Голова МК Барилко Тетяна Тимофіївна прозвітувала про роботу комісії, та досягнення за перший семестр.
Розповіли про свої методичні напрацювання  над реалізацією методичної проблеми: Будняк Людмила Володимирівна «Застосування активізації пізнавальної діяльності на уроках фізики та астрономії», Васильків Наталія Павлівна «Формування навчально-пізнавальної компетентності на уроках географії».
Поділилися своїм  досвідом роботи над методичною проблемою викладач хімії Добров